
Energietechnologie in verkort traject voor graduaat in de Hernieuwbare Energiesystemen
Verkort traject van de professionele bachelor Energietechnologie
Laat een groene wind waaien door de energiewereld
- Je hebt zin om verder te studeren.
- Heb je al een graduaat in de Hernieuwbare Energiesystemen op zak?
- Of een graduaat HVAC-Systemen of Elektromechanische Systemen?
- Dan ben je welkom bij Energietechnologie!
- Dankzij een individueel programma behaal je dit bachelordiploma op 2 jaar tijd.
- We focussen zeer sterk op je persoonlijk skills en laten je er in excelleren.
- Of je nu liever de leiding geeft of achter de schermen alles tot in de puntjes voorbereidt.
- Je kan bij ons jezelf zijn.
- We hebben 3 afstudeertrajecten: Elektrische energie, klimatisering en duurzame energie en klimaat.
- Na je studie kan je aan de slag als energieadviseur.
- Of als projectleider bij infrastructuurwerken of storingstechnieker.



Troeven

Alles onder 1 dak: Energy Academy
De Energy Academy is dé opleiding als je meer wil weten over energie en al zijn aspecten: Wil jij de expert worden in innovatieve technieken of ben jij de gamechanger die volop de kaart van duurzame oplossingen trekt?
Programma
- Opbouw
- Doelpubliek
- Vakken
- In de praktijk
- Persoonlijke begeleiding
- Go international
Opbouw
- Fase 1 | Omdat je reeds een graduaatsdiploma hebt behaald zal je kunnen genieten van vele vrijstellingen. In je eerste fase zal je kennis die je reeds hebt opgedaan verdiept worden en verbreed. Ook je skills die nodig zijn om als professionele bachelor aan de slag te gaan worden aangescherpt door projecten en specifieke management vakken.
- Fase 2 | Hier borduren we verder aan je kennis en skills om een echte energietechnoloog te worden. Je kan jezelf bewijzen in een 17-weken durende stage in een topbedrijf naar keuze in binnenland of buitenland. Tijdens de bachelorproef mag je laten zien dat je klaar bent, klaar voor een gouden toekomst met vele mogelijkheden.
- Fase 1 | Omdat je reeds een graduaatsdiploma hebt behaald zal je kunnen genieten van vele vrijstellingen. In je eerste fase zal je kennis die je reeds hebt opgedaan verdiept worden en verbreed. Ook je skills die nodig zijn om als professionele bachelor aan de slag te gaan worden aangescherpt door projecten en specifieke management vakken.
Doelpubliek
Het graduaat in de hernieuwbare energiesystemen is een goede voorbereiding voor de professionele bachelor Energietechnologie. Heb je een graduaat in de HVAC-systemen of elektromechanische systemen? Dan ben je ook welkom in deze opleiding.
We maken het programma individueel op met jou zodat het optimaal aansluit op je verworven competenties als graduaat. We streven telkens naar een programma van 120 STP.
Vakken
Hieronder vind je een overzicht van de vakken (onder voorbehoud van wijzigingen), met per vak het aantal studiepunten per fase. Studiepunten drukken uit hoeveel uren je gemiddeld nodig hebt om de leerstof te verwerken (incl. lessen). Reken voor 1 studiepunt ongeveer 25 à 30 uren.
- De belangrijkste vakken hebben we toegelicht in een blauwe tooltip.
- Wil je van élk vak de gedetailleerde inhoud kennen? Check dan de programmagids.
We bouwen volop aan een nieuw curriculum. Je kan dit binnenkort hier terugvinden.
In de praktijk
De opleiding besteedt veel aandacht aan een praktische ervaring. Er is niet alleen ruimte om jouw theoretische kennis te toetsen in diverse labo’s. Ook in projecten kom je in aanraking met realistische problemen. In de tweede fase ga je dit zelfs doen bij bedrijven.
Tijdens jouw opleiding doe je ook verschillende bedrijfsbezoeken. Vanaf de eerste fase zetten we je al met twee voeten in het werkveld door o.a. een meeloopstage. Je wordt dus duaal competent.
Afsluiten doe je met een 17-weken durende stage. Je kan hier kiezen voor een stageopdracht aangeboden door één van onze partnerbedrijven of je gaat op zoek naar je eigen stageopdracht. Wil je een stage buiten de Belgische grenzen? Dat kan!Persoonlijke begeleiding
Onze opleiding is gekend voor de goed uitgebouwde studie- en studentenbegeleiding. Onze sterk betrokken en professionele docenten zijn er om jou te helpen. Dat merk je meteen aan het vlotte contact met jouw docenten.
In de eerste fase krijg je een persoonlijke mentor en bieden we je ook extra ondersteuning voor wiskunde. Zo garanderen we een vlotte overstap naar het hoger onderwijs.
Om je slaagkansen te verhogen hebben we de studielast in jouw eerste semester gespreid over twee examenmomenten. Geen opeenhoping van leerstof dus. Verder start je elk semester met nieuwe vakken en krijg je altijd snel feedback over je resultaten.
Voor meer informatie over studiefaciliteiten kan je een persoonlijk gesprek aanvragen met de zorgcoördinator van de opleiding.Go international
We stimuleren je om - letterlijk - je grenzen te verleggen. Een buitenlandse studie- of stage-ervaring verruimt je blik op de wereld. Hoe gaat het er aan toe in Noorwegen, Finland, Spanje, … alle landen staan open om je te ontvangen. Bovendien is het zonder twijfel een fantastische ervaring én een extra troef als je straks gaat solliciteren!
Na je studie
- De job van je leven
- Verder studeren
De job van je leven
- Sales hernieuwbare energiesystemen
- Adviseur (verlichting, rationeel energiegebruik, hernieuwbare energiesystemen)
- Projectmanager
- Werfleider
- Energiebeheerder gebouwen
- Tekenaar en ontwerper (elektrische schema’s, verlichting, HVAC)
- Storingstechnieker
- Installatietechnicus
- Operator energiesystemen
- Engineer studiebureau HVAC
- Werkvoorbereider HVAC
- Zelfstandig ondernemer
Verder studeren
Tweede bachelor (via verkort traject)
Banaba
- Afstudeerkeuze Elektrische Energie binnen E³
- Afstudeerkeuze Klimatisering binnen E³
Master (via schakeljaar)
- Industriële Wetenschappen Energie